Mgr Sandra Malitowska

Dyplomowany dietetyk kliniczny i sportowy

Moja historia

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku dietetyka kliniczna oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończyłam także studia magisterskie i podyplomowe z zakresu przygotowania psychologiczno-pedagogicznego i dydaktycznego do nauczania przedmiotów, co pozwala mi na przekazywanie swojej wiedzy i doświadczenia innym w trakcie wykładów i prelekcji które prowadzę dla róznych grup. Dietetykiem jestem z wykształcenia i z zamiłowania, a dodatkowo także instruktorem fitness z kilkuletnim doświadczeniem oraz instruktorem Zumba i Zumba Kids. Posiadanie licencji instruktora rekreacji ruchowej i certyfikatu dietetyka sportowego pozwala mi uwzględniać również aspekty treningowe podczas dostosowywania indywidualnych zaleceń. Uczestniczyłam oraz stale uczestniczę w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach o tematyce dietetycznej i sportowej.
Doświadczenie zawodowe nabyłam podczas praktyk zawodowych na oddziałach dziecięcych, oddziale chorób wewnętrznych i oddziale położniczym m.in. w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oleśnie oraz w poradni diabetologicznej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Lublińcu. Od roku 2014 sprawuję również posadę dietetyka w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu.
Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. W 2016 roku powstał mój Catering Dietetyczny Activ BOX – Catering dietetyczny, który oferuje zdrowe zbilansowane dania w formie całodniowych zestawów z dowozem do klienta. W październiku 2022 postało Na zdrowie by Activ – kawiarnia/bistro zlokalozowane w samym centrum Lublińca – można tutaj zarówno zjeść na miejscu jak i nabyć zdrowe i zbilansowane posiłki na wynos –  zarówno z oferty cateringu jak i kawiarni często korzystają również moi podopieczni.
W swojej pracy wyznaję zasadę zindywidualizowanego i holistycznego podejścia do pacjenta. We współpracy z pacjentem stawiam na szacunek i zrozumienie, staram się przekonać do nowych, zdrowych nawyków żywieniowych oraz nauczyć jak wdrożyć zmiany na zawsze, a nie tylko na chwilę. Nie narzucam, nie zmuszam, nie każę…a pokazuję i tłumaczę. Pragnę pokazać, że prawidłowe zbilansowane i zdrowe żywienie warunkuje stan naszego zdrowia i samopoczucia. W moim gabinecie dbam o miłą i przyjazną atmosferę oraz maksymalny komfort pacjenta.
Dietetyka nie jest dla mnie tylko dziedziną nauki, jest stylem życia, który pragnę i próbuję zaszczepić w osobach, trafiających do mojego gabinetu. Stale pogłębiam swoją wiedzę za pomocą fachowej literatury oraz artykułów branżowych. Dietetyka stale ewoluuje, zmienia się, dlatego też, staram się być na bieżąco.
Prywatnie jestem szczęśliwą mamą i żoną.